SolarWinds User Device Tracker

Bir Bakışta Kullanıcı Cihazı İzleyici

Ürün Hakkında

SolarWinds® User Device Tracker (UDT) ile IP-cihazların yükselişi ile ilişkili riskleri ve ağ erişim gereksinimlerini yönetin. UDT, ağınıza bağlanan kişi ve cihazı kontrol etmeye devam etmenizi sağlayan güçlü bağlantı noktası yönetim kapasitesi ile birlikte kullanıcı ve cihaz izlemeyi otomatik olarak sağlar.

Hızlı bir şekilde bilgisayar ya da kullanıcı bulmanın yanı sıra basit bir kullanıcı adı, IP adresi, ana makine adı, veya MAC adresi üzerinde arama ile kayıp ya da sahte cihazların izini bulun. Ve eğer kullanıcı veya cihaz artık bağlı değilse, tarihsel veriler kullanıcı veya aygıtın en son bilinen konumunu gösterir. Ayrıca beyaz bir liste oluşturabilir, bir saat listesi kurabilir ve belirli kullanıcılar ya da cihazlar bağladığında hemen uyarılırsınız. UDT, bir tehdidi azaltmak veya bir ağ performans sorununu hafifletmek üzere bir bağlantı noktasını kapatmanız için
derhal harekete geçmenizi sağlar. Şimdiye kadar sadece anahtarınızın tam kapasite ile çalıştığını keşfetmek için ağınızda yeni bir sunucu kurmaya başladınız mı? Bağlantı noktası kullanımını izleyin ve bilinçli kaynak planlama kararları verin. Hepsinden iyisi bütün bunları kolay kullanımlı, işaretle-ve-tıkla bir web arayüzü ile yapabilirsiniz!

Bir Bakışta Kullanıcı Cihazı İzleyici

• Anahtarları, bağlantı noktaları ve ağ cihazlarını otomatik olarak keşfeder, haritalar ve izler.
• Ağ üzerindeki yetkisiz kullanıcıları ve cihazları kolaylıkla tespit eder ve engeller.
• Anahtar bağlantı noktası kapasite planlama ve uyumluluk gereksinimleri için güvenilir ve güncel bilgiler.
• Otomatik uyarılarla beyaz liste ve izleme listeleri hazırlama ve bir düğmeye tıklama ile bağlantı noktasını kapatma olanağı sağlar.
• Anahtar bağlantı noktası veri ve bağlantısı hakkında ayrıntılı bilgi ile cihaz/ kullanıcı erişimini araştırın.

Özellikler

Ağ Cihazlarını Kolayca Bulun

Manuel olarak kayıp veya bilinmeyen bir cihazı izlemek ve bulmak saatler sürebilir ve başarılı olmayabilir. Kolayca ağ cihazlarını bulun ve anahtar adı, bağlantı noktası, bağlantı noktası tanımı, VLAN, VRF veri, satıcı bilgileri ve daha fazlasını elde edin. UDT, LAN ve kablosuz ağınız üzerindeki cihaz yerlerinin izini kolaylıkla bulmanıza yardımcı olur. Daha etkili sorun giderme için UDT, SolarWinds ile entegre olur IP Adresi Yöneticisi (IPAM) son nokta detayları ile birlikte IP ile ilgili veriler hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Anahtar Bağlantı Noktalarını Haritalama ve İzleme

SolarWinds UDT, kullanılmayan bağlantı noktalarından geri alabileceğiniz anahtarların yanı sıra yakın kapasiteyle çalışan anahtarları kolayca keşfetmenizi sağlar. Böylece daha bilinçli kapasite planlama ve satın alma kararları vermenize yardımcı olur. UDT; bağlantı noktası durumu ve kullanımı, CPU yükü, kullanılan bellek, ve daha fazlası hakkında derinlemesine bilgi sağlayarak size yardımcı olur.

Cihaz Beyaz Listesi

Beyaz liste özelliği ile cihaz/kullanıcı ağ erişimini sürekli olarak izleyin. Ağa erişmeye çalışan “güvenli” ve “sahte” cihazları belirleyin Beyaz listede bulunmayan cihazlar Sahte Cihazlar kaynak listesinde görünür ve otomatik olarak bir uy arı oluşturulur, bağlantı bilgilerini edinerek bunu kolayca doğrulayabilirsiniz. SolarWinds UDT, SolarWinds ile mükemmel bir şekilde entegre olur NetFlow Traffic Analyzer (NTA). Bu uygulama, ağ bant genişliğini gereksiz şekilde tüketen cihaz/kullanıcıları kolayca bulmanıza, belirlemenize ve engellemenize yardımcı olur.

Otomatik Anahtar Bağlantı Noktası Keşfetme

SolarWinds UDT, cihazları derhal izlemeye başlar ve size ağ üzerinde çalışan izleme cihazları üzerinden zaman ve emek tasarrufu sağlar. Otomatik olarak yeni cihazlar keşfetmek ve her zaman ağınızın güncel bir görünümü olduğundan emin olmak için düzenli taramalar planlayabilirsiniz.

Uzaktan Bağlantı Noktası Kapatma

SolarWinds UDT, tehlikeli bir bağlantı noktasını işaretle ve tıkla kolaylığı ile uzaktan kapatma olanağı sağlar. Ağa kimlerin ve nelerin bağlandığını aktif olarak kontrol edin. Sahte bir cihaz algılandığında, güvenlik riskini azaltmak veya ağ sorunlarını önlemek için bağlantı noktasını kolayca kapatabilirsiniz.

Özelleştirilebilir Ağ Kullanıcı ve Cihaz Raporları

Topluluk tarafından oluşturulan sıra dışı şablonları kullanarak kullanıcı ve cihaz raporları oluşturun. SolarWinds UDT, yönetim ekibinize ilgili bilgileri sağlamak için otomatik rapor bildirimleri içerir.

User Device Tracker ile ilgili sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.