SolarWinds® Network Configuration Manager

SolarWinds® Network Configuration Manager (NCM)

Ürün Hakkında

Ağınızı izlemeden önce ağınızı yapılandırın! Güvenilir ve güvenli bir ağ dikkatli bir şekilde planlanan, yürütülen ve izlenen ağ yapılandırması ve değişim yönetimi ile başlar. SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi (NCM), zamandan tasarruf sağlar ve yönlendiriciler, anahtarlar ve Cisco®, Juniper®, HP®, Dell®, Brocade®, F5® Aruba®, Rukus® ve daha fazlasından başka ağ cihazları için yapılandırmaları, değişiklikleri ve uyumluluğu yöneterek ağ güvenilirliğini ve güvenliğini iyileştirir.

Bir Bakışta Ağ Yapılandırma Yöneticisi

  • Standart cihaz yapılandırmalarını ve kurulum otomasyonunu kullanarak yapılandırma hatalarını azaltın.
  • Değişim izleme, uyarı, yapılandırma yedeklemesi ve geri dönüş kullanarak ağ güvenilirliğini iyileştirin.
  • Güncellemeleri onaylamak için iş akışlarını kullanarak değişimi yönetin, roller ve izinler ile diğerlerine güvenli bir şekilde iş atayın.
  • IOS hassasiyetlerini tanımlamak, IOS firmware’ini yükseltmek ve NIST FISMA, DISA STIG ve DSS PCI uyumluluğu için cihaz yapılandırmalarını denetlemek için NCM otomasyonunu kullanarak ağ güvenliği ve uyumluluğunu iyileştirin.

Özellikler

Yapılandırma Değişim Otomasyonu

Yineleyen ya da karmaşık yapılandırma değişikliklerini, birden fazla cihazda programlanabilen ve yürütülebilen tedarikçiden bağımsız tek bir komut oluşturarak basitleştirin ve standart hale getirin.

Yapılandırma Yedekleme ve Geri Yükleme

Her zaman için geri yüklemek üzere en son cihaz yapılandırma arşivlerine sahip olarak bir yapılandırma değişikliğinden ya da ciddi cihaz arızasından hızlı bir şekilde kurtulun.

Değişim İzlemesi

Bir yapılandırmanın ne zaman değiştirildiğini her zaman bilin. Bir uyarı, cihazdaki değişikliği takip etmenizin sinyalini verir ve hangi özel değişikliklerin yapıldığını görüntülemenizi sağlar. NCM artık ağ hizmet yolundaki bir yapılandırma değiştiğinde ayrıntılı yapılandırma değişiklikleri için Network Performance Monitor'ın NetPathTM özelliği ile entegredir.

Değişim Yönetimi

Entegre değişiklik onayı iş akışını kullanarak önerilen değişiklikleri inceleyerek ve onaylayarak hataları önleyin. Cihazlarda ve yapılandırmalarda kimlerin değişiklik yapabileceğini kontrol ederek delegasyonu ve işbirliğini iyileştirme adına rol ve erişim izinlerini kullanın.

IOS Hassasiyet Taraması

IOS hassasiyetlerini otomatik olarak tanımlayarak ve IOS firmware'i kolaylıkla yükselterek ağ güvenliğini iyileştirin.

Uyumluluk Değerlendirmesi ve Uygulama

DISA STIG, NIST FISMA ve PCI DSS için yepyeni, otomatik uyumluluk değerlendirmelerini ve raporlarını kullanarak kritik güvenlik standartları konusunda her zaman
uyumluluk sergileyin. Uyumluluk karşıtı sorunları düzeltmek için otomatik iyileştirme komutlarını kullanın..

Network Configuration Manager ile ilgili sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.