SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer

BİR BAKIŞTA NETFLOW TRAFİK ÇÖZÜMLEYİCİ

Ürün Hakkında

SolarWinds® NetFlow Trafik Çözümleyici (NTA) ağ trafiğinin devamlı akışından gelen verileriyakalamanızı ve kurum ağının kim tarafından ve hangi amaçla tam olarak nasıl kullanıldığını belirleyen bu ham sayıları kolayca grafik ve tablolara dönüştürmenizi sağlar.
SolarWinds NTA ile Cisco® NBAR2 ve NetFlow, Juniper® J-Flow™, IPFIX, sFlow®, Huawei NetStream™ ve diğer akış verilerini toplamak ve analiz etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

BİR BAKIŞTA NETFLOW TRAFİK ÇÖZÜMLEYİCİ

• Arayüz seviyesine kadar ağ bant genişliğini ve trafik paternlerini izler.
• En çok bant genişliği tüketen kullanıcıları, uygulamaları ve protokolleri tanımlar.
• En çok konuşanların IP adreslerini görüntüler.
• Bir dakikalık zamana kadar geçmiş IP akış sohbetlerini keşfeder.
• Cisco NBAR2 ve NetFlow, Juniper J-Flow, IPFIX, sFlow, Huawei NetStream ve diğer akış
verilerini analiz eder.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

BANT GENİŞLİĞİ KULLANIMI İZLEME

IP Grupları ile Bant Genişliği Kullanımı

Özel çakışan IP adresi grupları ile ağ trafiğini çözümler. Ağ trafiğini istediğiniz gibi görüntülemek için kendi IP adresi gruplarınızı oluşturun.

Uygulama ile Bant Genişliği Kullanımı

En çok ağ bant genişliği tüketen uygulamalar hakkında değerli bilgiler sağlar ve belirlenen portlardan, kaynak IP’lerden, uzak IP’ lerden ve hatta protokollerden gelen uygulama trafiğini izler.

Bant Genişliği Eşik Uyarısı

Bir arayüz ağ genişliği kullanım eşiğini aştığında çok konuşanlar listesi dahil bir anlık uyarı bildirimi gönderir.

AĞ TRAFİĞİ İZLEME VE OLAY YERİ

Trafik Çözümleme Paneli

Size, ağ trafik verilerinin ilk on görüntüleriyle birlikte muhtemel sorunları hızlı bir şekilde tespit etme imkanı veren tek bir cam levha üzerinde ağ trafiğinizin kapsamlı, özelleştirilebilir bir görüntüsünü sağlar. Sezgisel bir üzerine-tıklamalı arayüzle bant genişliği sorunlarının kaynak nedenine ulaşın.

Çapraz Yığın Ağ Verisi Korelasyonu

Ağ performans ölçümlerini, tüm ağ verileriniz genelinde anında görsel korelasyon için ortak bir zaman çizelgesine sürükleyip bırakarak temel neden tanımlamasını hızlandırın.

Ağ Trafiği Olay Yeri

Aradığınız perspektifi ile çoklu görüntüleme kullanarak herhangi bir elementin trafiğinin derinlerine inmenizi sağlar. Aşırı ağ bant genişliği kullanımı ve beklenmeyen uygulama trafiğini araştırabilir ve izole edebilirsiniz.

CBQoS Performans Görüntüleme

Ağ trafiğini Hizmet Sınıfı yöntemlerine göre ayırmanıza, CBQoS politikalarınızın etkinliğini ölçmenize ve sınıf haritasına göre bant genişliği tüketiminin miktarını belirlemenize imkan sağlar.

Sınır Ağ Geçidi Protokolü

ISP’ler ve kurumlar için internet trafiğinin öz elleştirilmiş görüntü kurulumunu sağlayarak trafiğin sağlayıcılar arasında nasıl dengelendiğini daha iyi anlamanıza olanak verir.

AKIŞ-BAZLI İZLEME VE RAPORLAMA

Akış Kılavuzu

NBAR2, NetFlow, J-Flow, sFlow, IPFIX ve Huawei NetStream verilerini filtreleyerek kişiselleştirilmiş ağ trafik görüntüleri oluşturmanızı ve erişiminizi sağlar.

Akış-Bazlı Raporlama

Birkaç tıkla detaylı ağ trafik raporları oluşturmanızı veya ekibiniz için otomatik haftalık teslimat planlamanızı sağlar.

SOLARWINDS NETFLOW TRAFİK ÇÖZÜMLEYİCİ DAHA FAZLASINI YAPAR

Entegre Hata, Performans ve Yapılandırma Yönetimi

SolarWinds Network Performans İzleyici (NPM), SolarWinds Network Yapılandırma Yöneticisi (NCM), ve SolarWinds Kullanıcı Cihazı İzleyici (UDT)’leri ile entegre olur. Bu entegrasyon hata, performans, yapılandırma yönetimi, otomatik cihaz izleme ve anahtar port yönetimi için tümleşik bir çözüm sunar.

Microsoft® Active Directory® Entegrasyonu

Mevcut Active Directory kullanıcı hesaplarınızı akılda tutarak oturum açma ve hesap yönetiminizi kolaylaştırır.

Çok Tedarikçili Cihaz Desteği

• NBAR2, NetFlow v5, NetFlow v9, sFlow v2, v4, v5, IPFIX, J-Flow, ve Huawei NetStream verilerini analiz eder.
• Cisco, Extreme Networks, HP®, Juniper, Nortel Networks, Huawei ve diğer lider tedarikçilerin cihazlarını destekler.
• VMware® vSwitch'ten NetFlow trafiğini destekler.

En çok Konuşanlar Optimizasyonu

Bant genişliği kullanımında çoğunluğu hangi akışın temsil ettiğini belirler. Bant genişliğinin geneli üzerinde ihmal edilebilir etkisi bulunan kullanıcı ve uygulamalardan gelen
akış verilerini dikkate almadan bu akışları depola r. Toplan ağ trafiğinin %95’ini temsil eden akışları yakaladığında SolarWinds NTA’nın genel performansını 10 katına kadar çıkarır.

NetFlow Traffic Analyzer ile ilgili sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.